אני מאמין שכדי להבין איך הגעתי לקריינות והנחיה, אני צריך לספר את סיפורי האישי. הכל התחיל בגיל 13, בבר המצווה שלי, ברגע שקראתי את הדרשה לאורחים שהגיעו. היייתי נער מתבגר, בעל קול שעדיין לא עבר את השינוי המיוחל, אך עדיין השתדלתי לקרוא את הדרשה באינטונציה נכונה. הקריינות שלי באותו ערב, כך העידו האורחים ובני המשפחה, הייתה רהוטה ומוקפדת, מה שזיכה אותי במחיאות כפיים רבות.

השינוי המיוחל בקול חל בסופו של דבר לאחר גיל המצוות, ואט-אט מצאתי את עצמי משתלב בטקסים בבית הספר – ובהם משתמש בקולי שהפך לקול בוגר וסמכותי. בגיל 16 כבר ביצעתי הקלטות של כמה דגימות קול לשימוש אישי, ובאותו הזמן התחלתי מיזם קריינות בידורי על בסיס חודשי: באמצעות מיקרופון ביתי זול, הקלטתי את עצמי מקריין חדשות מצחיקות שנוגעות לבית הספר. המורים היו המטרה הכי קלה ללעג – וכך נוצר לו דיסק הפיילוט הראשון שלי – ובו קריינות של עשר מהדורות חדשות, שהפך להצלחה מסחררת ברחבי השכבה. בגיל 18 כבר השתתפתי בתחרות “השדרן של המדינה” ברדיו ללא הפסקה, שם הייתי צעיר המתמודדים.

לאחר השירות הצבאי, וגם תוך כדי השירות, ידעתי כי מקצוע הקריינות הוא הייעוד עבורי. לכן, בתחילת 2008 נרשמתי לקורס קריינות רדיו וטלוויזיה במכללת “אולפני גבע”, שם רכשתי ידע בתחומי קריינות, הגשה מול מצלמה, רדיו, אלתור, לשון ואפילו ניקוד קריינים.

מיד לאחר הקורס התחלתי לעבוד כעורך ומגיש של מבזקי הספורט ברדיו 99 בשיתוף אתר הספורט ONE, וכמגיש מבזקי האינטרנט המצולמים באתר. כשהוקם ערוץ ONE, שימשתי קריין לכתבות ולפרומואים בערוץ, ובהמשך שידרתי משחקים במסגרת התוכנית “שבת של כדורגל”.

במקביל לעיסוקיי, למדתי לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב וללימודי תעודה בבית הספר “כותרת” לעיתונאות. חוץ מהעובדה שראיינתי את אריק איינשטיין במהלך לימודיי ב”כותרת”, גם ערכתי והגשתי את התוכנית “אומרים שהיה פה שמח” שעסקה בסיפורים שמאחורי השירים העבריים ב”רדיו כותרת” שב-106FM. בסיום הלימודים עבדתי בדסק הפוליטי ברשת ב’ של קול ישראל.

עבודתי כוללת גם הנחיית טקסים ואירועים. במשך השנים עבדתי מול גופים שונים, שלהם סיפקתי שרותי הנחיה, בהם רשויות מקומיות ומוסדות אקדמיים. במהלך שנות עבודתי, אחד הכללים החשובים בעיניי היה הקפדה על עברית נכונה בקריינות והנחיה. לתפיסתי, קריין מקצועי וטוב הוא קריין בעל שליטה נרחבת בעברית, יודע מהם כללי ההגייה ואף אוהב את השפה שמשמשת עבורו כלי.

לתיק עבודות

ליצירת קשר

השארת תגובה

כתובת המייל תשאר חסויה שדות נדרשים מסומנים ב *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

נקוי טופסשלח